אחסון אתרים


 

אחסון אתרים ברשתות

 

רוצים לדעת מה האוציות שלכם בתחום של אחסון אתרים ברשת? במאמר זה תלמדו הכל על המודלים של אחסון אתרים כפי שהם פועלים בארץ וכן על האופציות של אחסון אתרים בחו"ל. אז אל תתפשרו על אופציות של אחסון אתרים לפני שאתם לומדים על כל המודלים העומדים לרשותכם ומבינים מהו אופציית אחסון אתרים הנכונה וכסחונית ביותר עבורכם.

 

אחסון אתרים - מה זה בדיוק?

בכדי להעלות אתר לרשת האינטרנט, בכדי להנגיש אותו לציבור של מיליוני גולשים ברשת בכל שעה נתונה, יש צורך לחבר אתר קיין למערכת האינטרנט ותקשורת זו מתבצעת באמצעות שרתים. אז נכון שלגופים גדולים כמו צבא או מערכת תקשורת חדשותית יש אולי שרת פרטי, בכדי לאחסן אתרים קטנים, אתרי בית של חברות, אתרים נישתיים ועוד, ממש לא צריך לרכוש אתר ולתחזק אותו שזו פרוצדורה יקרה ומורכבת. יש מספיק חברות מקומיות ועולמיות אשר מספקות לכם את השירות הזה והן נקראות חברות לאחסון אתרים או חממות שרתים.


אחסון אתרים בארץ - שני המודלים העיקריים:

החברות אשר מעניקות שירותי אחסון אתרים מאפשרות לכם, כבעלי אתר, לאחסן את האתר על גבי שרתי החברה כשאתם נהנים ממקום על השרת, תמיכה ותחזוקתו השוטפתבתמורה לדמי שכירות / דמי אחסנה על פי משקל האתר וגודלו. לרוב, דמי אחסון של אתרים סטנדרטיים מתחילים מסכומים של 2.5$ ליום אחסון. זה לא מחיר יקר בעיקר לא כאשר מדובר על אתר אשר המודל העסקי שלו בנוי על רווחים מפרסום. אתרים עם תנועה ערה של גולשים, אשר מוכרים ישירות מוצרים של החברה דרך האתר או מעמידים שטחי פרסום לטובת המפרסמים תמורת כספים קבועים מראש, עדיין רואים רווחים נאים מהאתר למרות ההוצאה השולית על אחסון אתרים.


אחסון אתרים בחו"ל -

יש הבדל בין אתרים אשר נועדו לקהל המקומי,אתרים בעברית אשר נכתבים עבור ציבור הגולשים בארץ, הכוונה לאתרים אשר הכתובתשלהם מסתיימת ב-IL.CO כאשר מדובר על אתרים אלו, רצוי למצוא עבורם פתרונות אחסון אתרים בחברות ישראליות בכדי שהם יחוברות לשרתים מקומיים אשר מקדמים אתרים מקומיים אך כאשר מדובר על אתרים אשר פונים אל העולם הגדול ואל ציבור דוברי אנגלית בפרט, אתרים אשר כתובתם מסתיימת בסיומת COM אתרים מסוג זה מומלץ לאחסן בחברות אחסון אתרים בחו"ל בכדי שהם ישמרו על שרתם בחו"ל ולכן יתועדפו שם כאשר הציבור יחפש אתרים במנועי חיפוש.


אחסון אתרים מהו המודל הנכון ביותר עבורכם?

פרט לדמי אחסון יומיים הנגבים על ידי חברות אחסון אתרים, יש לכם גם את האופציה להנות משירותי אחסון אתרים כולל תמיכה טכנית של החברה המתחזקת את השרת ללא תשלום בתמורה להקצאת שטח פרסום לפרסומת של גוגל. מודל זה הוא מודל שמתאים יותרלאתרי בית קטנים, אתרים נישתיים אשר עדיין לא עובדים על מודל פרסומי או אשר עדיין לא צברו תנועה ערה של גולשים. זוהי דרך להנות מאחסון אתרים ללא תשלום ולא הסמלי ביותר. אין מודל אחד נכון יותר מאחר, על כל בעל אתר לברר עם עצמו איזה מודל נכון עבורו.